Soru Sor

[dwqa-submit-question-form]

4 Yorum

 • Akıllı ev arduino için program yapacağım wifi blueetooth için kodları mereden bulabilirim. Ayrıca programı yaptıktan sonra apk olarak nasıl kaydediliyor.

 • Merhaba Android studio ‘da Add Configuration kısmına Emilatör’ü ekleyemiyorum yeni sürümde işler biraz kaışık anlayamadım kodları Emilatörde görmek istiyorum ama olmuyor.

 • Yavuz Sultan Selim tarafından yazılan aşağıdaki şiir güzelliğinin yanında önemli bir özelliğe de sahiptir. Şiir ister soldan sağa, isterse aşağıdan yukarıya okunduğunda aynı şiir oluşmaktadır (Kolay anlaşılması için ayırma işareti kullanılmıştır).

  Sanma şâhım / herkesi sen / sâdıkane / yâr olur
  Herkesi sen / dostun mu sandın / belki ol / ağyâr olur
  Sadıkâne / belki ol / âlemde bir / serdar olur
  Yâr olur / ağyâr olur / serdar olur / didâr olur

  Sizden Yavuz Sultan Selim’in hem şiirdeki ustalığını hem de keskin zekasını işaret eden bu şiiri PHP dilinde aşağıdaki diziyi kullanarak yazdırmanızdır. İsterseniz dizinin eleman sırasını değiştirebilirsiniz. Ancak bir dizinin elemanlarından seçim yapılarak şiirin yazdırılması zorunludur.

  $kelimeler=array(“sanma şâhım”,”herkesi sen”,”sâdıkane”,”yâr olur”,”dostun mu sandın”,”belki ol”,”ağyâr olur”,”âlemde bir”,”serdar olur”,”didâr olur”);

 • Herkese merhaba, Android Studio için bir sorum olacaktı. Java kodluyorum, bir timer oluşturmak istiyorum. Firebase üzerinden timer’ı girip uygulamada çalışır hale sokmak istiyorum. En önemlisi de kullanıcı telefon saatini değiştirdiğinde uygulamada saat aynı kalsın istiyorum. Bunlar için yardımcı olabilir misiniz?

Haftalık Bülten

Mobilhanem'de yayınlanan dersleri haftalık mail almak ister misiniz?