Selenium Eğitimi

Test dünyasında farkındalık mı yaratmak istiyorsun ? Manuel test yapanlardan bir adım önde mi olmak istiyorsun ? Test Otomasyon yazımını en ince ayrıntısına kadar hem de ücretsiz öğrenmek istemez misin ? Test Mühendisliği iş görüşmelerine mi hazırlanıyorsunuz ? Programlama bilginizden yararlanarak Selenium ile Test Otomasyonu yazmak mı istiyorsunuz ? Selenium Eğitimi tam olarak sizler için hem de ÜCRETSİZ.

Selenium Nedir ?

Selenium tarayıcı üzerinden otomasyon yazmamıza yardımcı olan bir araçtır. Örneğin bir websiteniz var burada birden fazla butonlar ve fonksiyonlar bulunmakta. Siz bu sitedeki bütün fonksiyonları kendiniz test etmek yerine Selenium ile bir tane otomasyon yapıp webdriver’ın api sayesinde tek tek işlemleri sanal tarayıcı ile izleyip bu fonksiyonların sıkıntı yaratıp yaratmadığını görebilirsiniz. Ayrıca sitenizi sürekli güncelleyebilir yeni özellikler ekleyebilir mevcut olanları çıkarabilirsiniz. Bu işlemler sonunda mevcut fonksiyonlarınızın düzgün çalışıp çalışmadığını bu otomasyon testler sayesinde test edebilirsiniz. Tabiki sadece kendi updateleriniz değil tarayıcı updateleri ile de mevcut fonksiyonlarınızın düzgün çalışıp çalışmadığını bir kere yazdığınız testler ile test edebilirsiniz.

Selenium Eğitimimiz Kimler İçin ve Kimler Takip Edebilir ?

Selenium eğitimimiz sıfırdan hiç bilmeyen arkadaşlara yönelik anlattığımız için test dünyasına ilk adım atan, bildiklerini hatırlamak isteyen, iş görüşmelerine hazırlanan, selenium ile test otomasyonu geliştirmek isteyen herkes bu eğitimi takip edebilir. Anlamadığınız her noktayı konu altında soru olarak sorabilirsiniz. En kısa süre içerisinde sorulara cevap verilmektedir.

Selenium Eğitimi Neleri Kapsıyor ?

Sıfırdan başlayarak ileri düzey de Test Otomasyonu yazabilmeyi anlattığımız ve anlatmaya devam ettiğimiz derslerimiz sürekli olarak güncellenmektedir. Selenium kütüphanelerinden Selenium WebDriver ile neler yapabileceğinize dair çalışmalara yer vermeye çalıştık.

228

Haftalık Bülten

Mobilhanem'de yayınlanan dersleri haftalık mail almak ister misiniz?