iOS UIActionSheet Kullanımı (Swift – ObjC)

Merhaba Arkadaşlar,

mobilhanem.com üzerinden anlattığımız/yayınladığımız derslere iOS’ta UIActionSheet Kullanımı ile devam edeceğiz.Arkadaşlar bundan sonra iOS’ta anlatacağım dersleri Swift ve Objective C olarak iki ayrı kod olarak paylaşacağım.

ActionSheet yapısı yukarıdaki resimdede görüldüğü gibi sayfanın altından yukarı doğru açılan içinde butonları barındıran bir yapıdır.Kullanım deneyimi açısından çok faydalı bir yapıdır.

Arkadaşlar ben herzamanki gibi ufak bir uygulama ile konuyu pekiştirmek istedim. Kod üzerinde gerekli açıklamaları yapmaya çalıştım.Kaynak kodu indirip incelerseniz çok daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum.Konuyu fazla uzatmadan öncelikle Objective C kodlarına geçiyorum.Sonrasında ise Swift kodlarını paylaşacağım.

Objective C

ViewController.h

@end

Not: ‘i import etmeyi unutmayalım

ViewController.m

 Üst taraftaki kısım Objective-C de çalışan kısımdı.Şimdi aynı işlemleri Swift ile yapalım.

Swift

ViewController.swift

Bu dersimde anlatmak istediklerim bu kadar.Konu hakkında soru ,görüş ve önerilerinizi çekinmeden yorum bırakabilirsiniz.Birdaha ki dersimde iOS da facebook ve twitter paylaşım dersi anlatacağım.

Arkadaşlar sizlerden ricamız facebook.com/mobilhanem sayfamızı beğenmenizdir. Bir dahaki dersimde görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

0

Taha Kırca

iOS & Android & Apple Watch Developer, Mobilhanem.com yazarı, Karadeniz Uşağu, Ordu Sevdalısı

2 Yorum

Haftalık Bülten

Mobilhanem'de yayınlanan dersleri haftalık mail almak ister misiniz?